MOTYVACIJA

Motyvacija yra vidinė būsena, skatinanti žmones imtis veiksmų pasiekti norimo tikslo. Ji dažnai suprantamas kaip jėga, paaiškinanti, kodėl žmonės ar gyvūnai pradeda, tęsia arba nutraukia tam tikrą elgesį tam tikru metu.

Darbas su savimi visada reikalaują didelių pastangų. Arba ne. Pusiau tuščia stiklinė yra pusiau pilna stiklinė. Fakto, kad stiklinėje yra vandens tai nekeičia. Lygiai taip pat ir su viskuo kitu. Jai kalbat apie sportą jus įtikinate save, kad reikės dėti labai daug sunkių pastangų norint džiuginamų rezultatų- tada tikrai taip ir bus. Jeigu galvosite, kad norimų rezultatų pasiekimas bus įdomi ir atkakli kelionė, tada taip ir bus. Pirmu pavyzdžiu ėjimas į treniruotė yra tikra kančia, kita vertus antrame pavyzdyje tai smagiausia dienos dalis. Jums tereikia pagalvoti kur norite būti jus.

Ką reiktų sau atsakyti prieš pradedant sportuoti?

Kam man to reikia? Būtų pirmas logiškas klausymas kuris turėtu praskambėti. Dažnai žmonės mano, kad jie privalo sportuoti, mintimis save tam ruošia ir net prisivertinėja. Jeigu uždavus sau ši klausima negimsta net keletas pozityvių atsakymų- ko gero jums to nereikia. Jai jus tarp tų kurie susimastė apie sveikatą, gyvenimo kokybę, sportinius rezultatus, geresnę savijautą, patinkančią išvaizdą, tada reikia sau užduoti antra ir dar svarbesnį klausimą:

Ar aš tikrai labai to noriu?

Matot, jai tikrai kažko norite, jus ieškosite visų įmanomų galimybių tai turėti. Ir joks nuovargis ar galvos skausmas nebus priežastis sustoti. Todėl atsakyti į ši klausimą yra tikrai labai svarbu. Jai dažnai gyvenime pavargstate ir norite tiesiog pailsėti – tada prioritetas ir tikras noras yra poilsis, ne sportas, ne rezultatai ir jau tikrai ne prakaitą išmušančios treniruotės po mokyklos ar darbų. Būtent todėl tai išsiaiškinti yra labai svarbu prieš pradedant kažką naujo.

Vizualizacija

Vizualizacija yra geras ir praktiškas norų iššifravimas. Jai prieš save aiškiai matote ko norite ateityje tai yra ženklas, kad tikrai norite turėsite jėgų to siekti. Kuo aiškiau matote kiekvieną detalę sportinius pasiekimus ar norimas kūno formas) tuo realiau, kad tai pasieksite. Jai nematote savęs ar apie tai pagalvojus vaizdinys labai neryškus tada galima apie tai pradėti galvoti daugiau ir vizualizuoti norimus rezultatus arba persvarstyti kitus gyvenimo prioritetus ir susitelkti į jų įgyvendinimus.

Užbaigti norėčiau, mano nuomone, vienu rimčiausiu ir išmintingiausiu posakiu yra man kada nors yra tekia išgirsti: „Jei žmogus kažko nori- jis ieško galimybių, jai kažko nenori – jis ieško priežasčių to nedaryti“ Pagalvokite apie tai, tai gali būti pritaikyta, bet kokiai gyvenimo situacijai.

Linkiu jums atrasti ko ištikrūjų norite, ir jai tai bus sportas, fiziniai kūno pasikeitimai, rezultatai, asmeniniai pasiekimai bei geresnė gyvenimo kokybė, tada „Atletinė Meka“ yra gera vieta pradėti tą kelionę.

Straipsnio autorius Ričardas Vidrinskas